حقایقی از معایب خط تلفن اینترنتی که از شما پنهان می‌کنند

کافی است در اینترنت کلمه مزایا و معایب خط تلفن اینترنتی را سرچ کنید، از مزایای آن بر آشپزی و بچه داری گرفته تا تاثیر مستقیم در مذاکرات ۱+۵ لیستی در وبسایت‌های مختلف در اختیارتان قرار داده می‌شود که حتی خودِ آمریکا هم این گزینه‌ها را روی میزش ندارد. اما خب به هر حال باید متمایز بود و زندگی هم خرج دارد و این قلابی که در این دریاچه آبیِ مایل به قرمز انداخته شده است حتی اگر از سرش یک تکه کدو آویزان باشد باز هم ماهی‌های گرسنه‌ای هستند که به لنگه کفشی در بیابان جواب مثبت می‌دهند. اما دریغ از یک مطلب صادقانه در مورد معایب این خط تلفنِ نسلِ جدید.

از مقدمه‌چینی که بگذریم باید بگویم که سرویس‌های ارتباطی آنقدرا هم بی‌عیب و نقص نیستند و گاهی معایب آنها از مزایایشان بیشتر است و شاید گاهی بهترین تصمیم این باشد که عطای برخی از سرویس‌های ارتباطی را به لقایشان ببخشیم البته که گاهی هم مزایای آنها بیشتر از معایب‌شان است که عقل سلیم منکر استفاده از از آن نخواهد بود. لازمه تصمیم‌گیری برای استفاده از یک تکنولوژی ارتباطی در یک کسب و کار آگاهی است، روی بادِ گذرا که نمی‌شود حرف زد و تصمیم گرفت!

خط تلفن اینترنتی چیست؟

راهنمای مهاجرت به نواتل 11

خط تلفن اینترنتی نسل جدید خطوط تلفن ثابت است که بر روی بستر اینترنت و با استفاده از تکنولوژی VoIP به مشترکین ارائه می‌شود. از جمله مهمترین ویژگی‌های خط تلفن اینترنتی عدم نیاز به تجهیزات سخت افزاری و عدم وابستگی به یک مکان است. به عنوان مثال برای دریافت خط تلفن ثابت مخابرات، انتقال بر روی بستر زوج سیم یا فیبر نوری اتفاق می‌افتاد به همین دلیل امکان استفاده از خط تلفن را فقط در همان محل خواهید داشت و در زمان نقل مکان احتمال اینکه امکان انتقال خط تلفن را نداشته باشید بسیار زیاد است. مخصوصا اگر تصمیم به نقل مکان به یک منطقه دیگر را داشته باشید. قبلا در وبلاگ نواتل در مورد خط تلفن اینترنتی به صورت مفصل گفته‌ایم اگر اطلاعات زیادی در این مورد ندارید مقاله خط تلفن اینترنتی چیست را بخوانید و دوباره به این صفحه برگردید و ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 

معایب خط تلفن اینترنتی که هیچکس به شما نگفته است!

تمام خدمات و سرویس‌های ارتباطی و تکنولوژیک در کنار مزایا، معایبی نیز دارند که نمی‌‌توانیم از آنها بگذریم و بر هر مسلمانی واجب است که یک نوبت از اعمال روزش را برای این بگذارد که چرا نباید از فلان سرویس استفاده کند؟ همیشه که نباید خوش‌بین بود، گاهی هم باید عینک بدبینی را گذاشت و بدترین اتفاقات رو تجسم کرد تا در لحظات غیر منتظره غافلگیر نشوید و بتوانید در کسب و کارتان مدیریت بحران کنید.

لطفا این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و بعد تصمیم بگیرید.

 

  • کیفیت خط تلفن به پایداری اینترنت وابسته است

 

هر اتفاقی که برای اینترنت شما بیفتد تاثیر مستقیم بر روی خط تلفن اینترنتی شما دارد. مثلا اگر اینترنت پایداری نداشته باشید مکالمات شما قطع و وصل می‌شود یا اگر اینترنت شما به هر دلیل قطع شود به هیچ عنوان امکان برقراری تماس را تا وصل شدن اینترنت نخواهید داشت. این مورد مهمترین دلیل از معایب خط تلفن اینترنتی محسوب می‌شود.

  • بر خلاف ادعاهای معمول، شما مالک واقعی خط تلفن نیستید و نخواهید بود

 

شرکت‌هایی که مجوز ارائه خط تلفن اینترنتی را دارند ابتدا یک سری سر شماره از ارتباطات زیر ساخت تهیه و سپس اقدام به ارائه این نوع خطوط به مشترکین می‌کنند. به طور مثال یک شرکت شماره‌ ۸ رقمی به صورت ۱۲۳۴**** با مجوز FCP خریداری و از چهار رقم دوم این سرشماره به مشترکین ارائه می‌کنند. در واقع این شرکت امکان عرضه ۹۹۹۹ شماره (DID) را به مشترکین دارد که مالک اصلی تمام این شماره‌ها همان شرکت ارائه‌دهنده خط تلفن اینترنتی است نه شما. بنابراین سناریو مالک دائمی خط تلفن اینترنتی به این دلیل رد می‌شود. اگر شما مالک دائمی خط تلفن ثابت باشید باید بتوانید آن را بفروشید، که در این ساختار امکان فروش خط تلفن را نخواهید داشت.

از خط تلفن اینترنتی استفاده کنیم یا نکنیم؟

 

اگر مقاله مزایای خط تلفن اینترنتی را خوانده باشید می‌دانید که مزایای آن بسیار بیشتر از معایب خط تلفن اینترنتی است و همانطور که در پاراگراف دوم همین مقاله گفتم، عقل سلیم حکم می‌کند در چنین شرایطی که مزایای یک سرویس بیشتر از معایب آن است از آن استفاده کنیم. در واقع در این دنیا هیچ موجودیت ایده‌آل وجود ندارد و همه چیز نسبی است و باید با آگاهی از نقاط مثبت و منفی توانایی معدل‌گیری از یک اتفاق را داشته باشید.

خط تلفن اینترنتی آنقدر مزایا دارد که این دو عیب در آنها گم ‌می‌شود! از جمله این مزایا، کاهش هزینه مکالمات، عدم نیاز به هیچ‌گونه سخت‌افزار و عدم وابستگی به موقعیت مکانی خاص است و شما به سادگی امکان انتقال خط خود را به منطقه دیگر در زمان نقل مکان خواهید داشت. خط تلفن اینترنتی را به صورت آنلاین و در کوتاهترین زمان ممکن دریافت می‌کنید. می‌توانید خط تلفن ثابت اینترنتی یا با نامی دیگر خط ویپ خود را خودتان انتخاب کنید و یک سرشماره رند به هر تعدادی که نیاز دارید سفارش دهید و در چند روز کاری تحویل بگیرید.

معایب خط تلفن اینترنتی را به شما نگفتیم که شما را از استفاده یا خرید آن منصرف کنیم، هدفمان فقط آگاهی بیشتر شما بود تا بتوانید چالش‌های مسیر را بهتر بشناسید و تصمیم بهتری بگیرید. بدون شک استفاده از خط تلفن اینترنتی بهترین گزینه برای کسب و کارهایی است که مزایای نامبرده از خط تلفن ویپ برایشان با اهمیت است. تا این لحظه که این مطلب را برایتان نوشتم هیچ خط تلفنی به روزتر و بهتر از خط تلفن اینترنتی به دنیای تکنولوژی‌های ارتباطی وارد نشده است پس با خیال راحت خط تلفن نسلِ جدید خود را تهیه کنید.

همکاران ما در بخش فروش خط تلفن اینترنتی و مرکز تلفن ابری آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

همچنین ببینید

راهنمای مهاجرت به نواتل

راهنمای کامل مهاجرت به راهکار سازمانی نواتل

  کلمه مهاجرت همیشه برایمان تداعی کننده یک حس تازگی و چالش دارد. مسیری که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *