ویپ و حقایقی که کمتر از آن‌ها خبر داشتید!

 ویپ یک تکنولوژی جذاب با تاریخچه‌ای جالب است. شکی نیست که این سرویس با تکنولوژی قابل‌توجه و همواره در حال تحولش، مزایای بی شماری برای کسب و کارها دارد. در اینجا لیستی از حقایق مورد توجه ویپ آورده شده‌است که ممکن است از آن بی‌خبر باشید، حقایقی که شما را بیشتر با این سیستم آشنا خواهد کرد.

۱. اولین تماس ویپ در سال ۱۹۷۳ ایجاد شد. این تماس از نسخه اولیه اینترنت به نام ARPANET استفاده کرد و به عنوان بخشی از یک آزمایش ارتباطی انجام شد.

۲. اولین تماس ویپ بین موسسه علوم اطلاعات و آزمایشگاه لینکون در ایالات ‌متحده برقرار شد.

۳. اولین تماس ویپ در سال ۱۹۷۳ کمی نا امید کننده بود، چون یک طرفه بود. اولین ارتباطات دوطرفه از این طریق در سال ۱۹۷۴ رخ داد، تنها یک سال بعد.

۴. این سرویس در اصل توسط تبلیغات تامین می‌شد. در دهه ۱۹۹۰، قبل از اینکه اینترنت به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، تماس‌های VoIP با حامیان و تبلیغات شرکتی پرداخت شدند.

۵. سرویس ویپ می‌تواند هزینه‌های تماس بین‌المللی کسب و کارها را تا ۹۰ % کاهش دهد.

۶. تماس‌های VoIP شامل “داده‌های خاموش” هستند. این تکنیک برای ذخیره پهنای باند در هنگام ایجاد یک تماس ویپ و برای ایجاد یک تماس پایدار و باکیفیت استفاده می‌شود.

۷. تماس‌های معمولی از یک فرکانس بین ۳۰۰ هرتز تا ۳۴۰۰ هرتز استفاده می‌کنند، در حالی که تماس‌های VoIP بین ۳۰۰ هرتز تا ۷۰۰۰ هرتز هستند، که کیفیت تماس بسیار بالاتری را فراهم می‌کنند.

۸. ویپ سریع‌ترین بخش صنعتی در حال رشد بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۹ بود که بر تمام بخش‌های دیگر ارتباطات از راه دور پیشی گرفت.

۹. یک سیستم تلفن VoIP میزبان از تلفن همراه ابری برای فراهم کردن یک محیط ارتباطی یکپارچه بدون سخت‌افزار فرضی استفاده می‌کند.

۱۰. فن‌آوری ویپ به استفاده از دستگاه‌های خاص و سفارشی بستگی ندارد. شما می‌توانید تماس‌ها را با استفاده از کامپیوترها، گوشی‌های هوشمند، تبلت ها و دیگر دستگاه‌ها ایجاد و دریافت کنید.

۱۱. هزینه راه‌اندازی و استفاده از ویپ تا حد زیادی از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است. با این حال، شما این هزینه را یک بار برای همیشه خواهید داشت و پس از آن، بدون نیاز به تجهیزات خاصی می‌توانید حتی در صورت جابه‌جایی از این سرویس استفاده کنید.

۱۲. اگر یک شرکت حداقل ۲۵ تلفن داشته باشد، یک سرویس VoIP می‌تواند بیش از هزار دلار در ماه صرفه‌جویی کند!

۱۳. هنگام ایجاد یک سوئیچ به ویپ، شما مجبور نیستید شماره ‌تلفن خود را تغییر دهید. قابلیت حمل عدد به این معنی است که شما می‌توانید همان عدد را باخود ببرید.

۱۴. در مقایسه با یک اتصال تلفن سنتی، VoIP بسیار امن‌تر است. این سیستم تلفن مدرن پروتکل‌های رمزگذاری استانداردی دارد، بنابراین تماس‌ها و داده‌های شما امن هستند.

۱۵. ارتباط ویپ در فضای عمومی در اوایل دهه ۲۰۰۰ مرسوم شد. ​

۱۶. این تنها ارائه دهندگان VoIP و شرکت‌های مخابراتی نیستند که خواهان گسترش این سرویس هستند؛ ۵۴ درصد از بیزینس‌های پیشرو در صنعت فن‌آوری اطلاعات بر این باورند که کسب و کارها برای پیشرفت و سهولت ارتباط با مشتریانشان بهتر است از ویپ استفاده کنند.

سرویس ویپ حقایق جالب توجهی را در تاریخچه‌ی خود ثبت کرده است و هرچه بیشتر در مورد آن بخوانید، ممکن است بیشتر از آنچه که ویپ می‌تواند به کسب و کارتان کمک کرده باشد، شما را شگفت‌زده کند. در این مطلب قصد داشتیم تا کمی بیشتر با این سرویس آشنایتان کنیم، سرویسی که از هر جهت می‌تواند سیستم ارتباطی یک کسب‌و‌کار را متحول کرده و بهبود ببخشد!

باز هم با این سری مطالب در خدمتتان خواهیم بود و البته قرار است در مطالب بعدی نواتل با این سرویس و تازه‌های تلکام هم بیشتر آشنا شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.