فکس اینترنتی نواتل | فکس آنلاین و ابری و تفاوت آن با فکس سنتی

فکس اینترنتی همچنین به عنوان فکس آنلاین یا فکس مبتنی بر (ابر) شناخته می‎شود. این فناوری از پروتکل اینترنت (IP) برای ارسال و دریافت فکس به صورت آنلاین استفاده می کند.
فکس آنلاین به جای استفاده از دستگاه‌های فکس یا سرورهای فکس که به شبکه‌های تلفن و تلفن ثابت نیاز دارند، از IP برای انتقال استفاده می‌کند و کاربران تقریباً از هر دستگاه دارای اینترنت به فکس‌های خود دسترسی پیدا می‌کنند.
فکس وب، فکس موبایل، فکس ایمیل، و فکس API برخی از روش های مختلف استفاده از فکس اینترنتی برای ارسال و دریافت اسناد به صورت آنلاین هستند. بسته به ارائه دهنده فکس آنلاینی که انتخاب می‌کنید، ممکن است برخی یا همه این ابزارها و خدمات به شما پیشنهاد شود.

فکس اینترنتی

با دستگاه فکس سنتی خود خداحافظی کنید!

دستگاه‌های فکس سنتی از شبکه‌های تلفن برای برقراری ارتباط بین دو دستگاه فکس به منظور انتقال اسناد و کپی‌ها به صورت پالس استفاده می‌کنند.
برای ارسال و دریافت فکس با استفاده از این روش قدیمی، به یک دستگاه فکس کار (با کاغذ، تونر و جوهر)، یک تلفن ثابت، مقداری فضای اضافی برای قرار دادن دستگاه و مقداری زمان و انرژی اضافی نیاز دارید. دستگاه را راه اندازی کنید و در مورد دریافت، باید در کنار دستگاه فکس باشید تا آنها را دریافت کنید و مهمتر از همه، نمی توانید انتخاب کنید کدام سند را چاپ کنید و کدام را نه.

نواتل به شما پیشنهاد می کند با دیگر خدمات ما مانند چت آنلاین، مرکز تلفن ابری و خرید شماره تلفن ثابت اینترنتی نیز آشنا شوید.

معایب دستگاه های فکس سنتی نسبت به فکس اینترنتی

نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم دارند:
دستگاه‌های فکس به کاغذ، جوهر، تونر و برخی تجهیزات دیگر نیاز دارند تا بتوانند فکس را ارسال و دریافت کنند. شما باید یک چک لیست داشته باشید و همیشه بسته های کاغذ یدکی، جوهر و تونر داشته باشید.

نیاز به شماره تلفن ثابت:

دستگاه فکس نمی تواند کار کند مگر اینکه به یک شماره تلفن ثابت متصل باشد. بنابراین، هر زمان که می روید، ابتدا باید مطمئن شوید که آیا آن مکان تلفن ثابت دارد یا خیر.

مالتی تسک نیستند:

منظور ما از این معایب مهم دستگاه های فکس چیست؟ منظور ما این است که دستگاه فکس شما نمی تواند همزمان فکس ارسال کند و فکس دریافت کند. و نمی تواند چندین فکس را همزمان ارسال کند. بنابراین، اگر قصد دارید یک سند را برای ۵۰ گیرنده ارسال کنید، باید فرآیند فکس را ۵۰ بار تکرار کنید.

محدودیت جغرافیایی:

اگر نیاز به فکس یک سند دارید، باید در کنار دستگاه فکس خود باشید و فرآیند فکس را انجام دهید. بگویید، برای جلسه ای خارج از دفتر هستید و منتظر هستید تا یک سند محرمانه و فوری از طریق فکس برای شما ارسال شود. چه کار می‌کنید؟اگر دفتر خود را تغییر می دهید، جابجایی دستگاه فکس و نگه داشتن شماره فکس به این آسانی نیست.

هزینه بسیار بالا برای خطوط تلفن نسبت به فکس اینترنتی:

اگر صاحب یک شرکت بین المللی هستید و با مشتریان مختلفی در سراسر جهان سروکار دارید، باید هزینه تماس با خارج از کشور را هر زمان که می خواهید از طریق دستگاه خود فکس ارسال کنید، در نظر بگیرید.

ناسازگاری با محیط زیست:

فراموش کنید که یک شرکت سبز با دستگاه فکس خود باشید. چرا؟ زیرا تمام فکس های دریافتی شما باید پرینت شوند و شما نمی توانید انتخاب کنید کدام فکس را چاپ کنید. فقط شرایطی را تصور کنید که روزانه هزاران فکس اسپم دریافت می‌کنید و باید هر یک از آنها را چاپ کنید.

می توانیم به این نکته هم اشاره کنم که وقتی سندی را با دستگاه فکس خود ارسال می کنید، ضمانت کیفیت وجود ندارد. کیفیت بستگی به کیفیت دستگاه گیرنده دارد که شما هیچ کنترلی روی آن ندارید.

فکس آنلاین

به فکس اینترنتی سلام کنید!

اگر ارسال و دریافت فکس بخشی اجتناب ناپذیر از تجارت شما است و شما فقط از دستگاه فکس قدیمی یا سرور فکس خود ناامید شده‌اید، راه حل مشکل شما، استفاده از فکس آنلاین است که باعث افزایش بهره وری شده و در وقت و هزینه نیز صرفه جویی می‌شود.

با خدمات فکس آنلاین، می‌توانید تمام کارهای مربوط به فکس خود را در هر کجا که هستید، هر زمان که بخواهید و بر روی هر دستگاهی انجام دهید. دیگر نیازی نیست نگران از دست دادن یک فکس مهم، شنیدن خط شلوغ، هزینه های اضافی برای تماس های بین المللی، هزینه های تعمیر و نگهداری، سازماندهی فکس های خود، شرکت سبز بودن، و سایر مسائل و مشکلاتی باشید که قبلاً با دستگاه فکس قدیمی خود داشتید.

در اینجا فقط چند مزیت خدمات فکس ابری نام برده شده است:

 • صرفه جویی در زمان و هزینه شما می شود.
 • تمام اسناد شما را مرتب و همیشه در دسترس نگه می دارد.
 • به شما امکان می دهد فکس را از دستگاه تلفن همراه دریافت و ارسال کنید.
 • به شما امکان می دهد اسناد را به صورت الکترونیکی امضا کرده و آنها را فکس کنید.
 • راه اندازی و استفاده از آن بسیار آسان است.
 • دارای پروتکل های با امنیت بالا است.
 • این امکان را به شما می دهد که تقریباً از هر کشور یا منطقه دلخواه یک شماره فکس محلی دریافت کنید.

 

 

فکس ابری

شرکت های ارائه دهنده ی فکس ابری  ممکن است ویژگی ها و خدمات مختلفی به شما ارائه شود.  اما به طور کلی، اینها برخی از مهم ترین ویژگی‌های خدمات فکس بر پایه ابر هستند، و زمانی که می خواهید ارائه دهنده ای را انتخاب کنید، باید مطمئن شوید که ویژگی های مورد نیاز شما را ارائه می دهد:

 • ارسال فکس سریع و با کیفیت
 • امن و قابل اعتماد
 • برای دستگاه های وب، دسکتاپ، اندروید و iOS موجود باشد.
 • رابط کاربری آسان
 • فضای ذخیره ابری
 • امضای الکترونیک

جمع بندی

امیدواریم در این مطلب به خوبی توانسته باشیم شما را با فکس اینترنتی و آنلاین، آشنا کرده باشیم و مزایای رقابتی آن را نسبت به فکس سنتی برای شما توضیح داده باشیم. شما می توانید برای تهیه سرویس های مرکز تماس ابری و یا استفاده از راهنمایی مشاوران در حوزه ارتباط با مشتری، با ما تماس گرفته از راهنمایی های تیم ما بهره مند شوید.

همچنین ببینید

تلفن ابری نواتل

راه‌ اندازی تلفن ابری نواتل +نصب رایگان + کمتر از ۲۴ ساعت

راه‌ اندازی تلفن ابری نواتل  را می توان یک روش ایده‌آل برای کسب و کارهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *