خط تلفن اینترنتی چیست + ۱۰ مزیت مهم + مشاوره و خرید | نواتل

خط تلفن اینترنتی چیست یا تلفن ابری (cloud telephone) در واقع یک تلفن ثابت مانند خطوط قدیمی تلفن‌های آنالوگ است که بجای عبور اطلاعات از سیم‌ها، بر روی بستر اینترنت ارائه می‌شود و دیگر نیاز نیست از تلفن‌های قدیمی برای برقراری ارتباط‌هایتان استفاده کنید. برای آشنایی بهتر با تلفن اینترنتی با ما همراه شوید.

 چگونه خط تلفن اینترنتی بخریم؟

تاریخچه خط تلفن از گذشته تا امروز

ارتباطات تلفنی از یک دهه پیش در حال تغییروتحول و مهاجرت از سمت راهکارهای منسوخ به سمت تکنولوژی‌های نوین مخابراتی است و مسیر زیادی را از خطوط تلفن آنالوگ تا خط تلفن اینترنتی طی کرده است.

در گذشته هر کسب‌و‌کاری برای داشتن یک خط تلفن ثابت باید به مخابرات منطقه خود مراجعه می‌کردیم تا در صورت داشتن خط تلفن آزاد، یک یا تعدادی محدود خط تلفن با عبور از مراحل طولانی به مشترک روی بستر کابلی تحویل داده می‌شد.

در این میان افراد کمی نبودند که پس از مراجعه به مخابرات منطقه با جمله: “سوئیچ‌های ما پر شده است و باید تا تخلیه یک خط منتظر بمانید” روبرو نشده باشند. گاهی هم یک یا دو خط تلفن برای یک شرکت به دلیل حجم تماس‌های ورودی و خروجی زیاد کافی نبود و این شرکت‌ها نیاز به چندین خط داشتند تا بتوانند از شنیدن بوق اشغال برای مشتریان‌شان جلوگیری کنند.

به‌مرورزمان امکاناتی مثل روتاری به همین خطوط آنالوگ منسوخ اضافه شد. روتاری در واقع تکنیکی روی سوئیچ‌های مخابراتی بود که باعث می‌‌شد شرکتی که دارای ۱۰ خط تلفن است، بتواند یکی از آنها را به‌عنوان سرشماره انتخاب کند و مشتریان صرفاً همان یک خط را بشناسند.

در پشت پرده ۱۰ خط برای برقراری تماس وجود دارد و یازدهمین تماس اشغال خواهد بود. بهتر است بدانید این موضوع همچنان در شرکت‌هایی که شماره ‌تلفن‌های قدیمی دارند (به دلیل تبلیغات و شناخت آن خط توسط مشتریان) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

خط تلفن اینترنتی چیست و به ما چگونه کمک می‌کند؟

تلفن اینترنتی برای تسهیل ارتباطات تلفنی کسب‌وکارها و پاسخ به نیاز امروز آنها بوجود آمده است. با استفاده از تلفن اینترنتی شما دیگر نیازی به سیم‌کشی مخابراتی ندارید و می‌توانید از روی بستر اینترنت خودتان اقدام به برقراری تماس کنید. تلفن اینترنتی یک خط تلفن ثابت مبتنی بر فناوری ویپ voip است که بعضاً به آن خط ویپ، خط سیپ ترانک یا خط مجازی نیز گفته می‌شود.

 

نحوه استفاده از خط تلفن اینترنتی

نحوه استفاده تلفن اینترنتی به این صورت است که شما یک اپلیکیشن بر روی موبایل، کامپیوتر، لپ‌تاپ و … خود نصب کرده و با استفاده از اینترنت تماس‌های خود را برقرار می‌کنید. در واقع برای تماس‌های ورودی و خروجی خود از اپلیکیشن استفاده خواهید کرد.

تلفن ثابت اینترنتی چه مزیت‌هایی دارد؟

حال که متوجه شدیم خط تلفن اینترنتی چیست، لازم است با مزایای آن نیز آشنا شویم! تلفن‌های اینترنتی به‌عنوان خطوط تماس آینده یاد می‌شود و پیش‌بینی می‌شود که به‌سرعت جایگزین شبکه‌های مخابراتی کنونی شوند. دلایل اصلی این جایگزینی برتری‌هایی است که خطوط اینترنتی دارند. در ذیل به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

۱-هزینه بسیار پائین نگهداری شبکه‌های مخابراتی آینده نسبت به شبکه‌های مخابراتی کنونی

۲- پشتیبانی کلیه امکانات مخابراتی کنونی و به‌علاوه ارائه خدمات جدید با هزینه بسیار پایین و سهولت اجرایی بالا

۳-جابه‌جایی آسان شماره‌های تلفنی

به این معنا که یک شماره تلفنی مانند یک آدرس پست الکترونیکی از هر نقطه‌ای دنیا قابل‌دسترس خواهد بود و می‌توان از طریق آن تماس گرفت یا با آن ارتباط برقرار کرد.

با تلفن‌های ثابت مخابرات درصورتی‌که نیاز به جابه‌جایی دفتر یا مجموعه باشد، امکان جابه‌جایی خطوط مخابرات وجود ندارد و این اتفاق منجر به ریزش مشتریان قبلی و بیهوده شدن هزینه تبلیغات روی این خط تلفن خواهد شد. با خرید خط تلفن اینترنتی، شما مالکیت دائمی آن را در اختیار خواهید داشت و بدون نگرانی بابت جابه‌جایی، امکان استفاده از آن را در همه نقاط کشور دارید.

۴-کم هزینه بودن خطوط تلفن اینترنتی

پرداخت قبض‌های سنگین تلفن‌های مخابرات معضلی هزینه‌بر است و با استفاده از یک خط تلفن ثابت اینترنتی، تنها یک بار برای خرید این سرویس هزینه می‌کنید. با استفاده از تعرفه‌های پایین تماس در این نوع خط‌ها (تماس ورودی رایگان و تعرفه ارزان‌تر تماس‌های خروجی)، شاهد کاهش چشمگیر هزینه‌های کسب‌وکارتان خواهید بود.

در نظر داشته باشید که تلفن‌های ثابت اینترنتی قبضی برای پرداخت ندارند. شما می‌توانید در کمترین زمان پنل خود را شارژ کرده و گزارش هزینه‌ها را مشاهده کنید.

خط اینترنتی چیست؟

۵-امکان برقراری تماس نامحدود

با خرید خط‌های تلفن اینترنتی فقط یک خط تلفن نخریده‌اید. زمانی که از خطوط شهری آنالوگ استفاده می‌کنید، هم‌زمان یک خط ورودی یا خروجی دارید. اگر تنها یک خط در شرکت خود دارید و در حال مکالمه با آن باشید، مشتریان پشت خط مانده و ممکن است که دیگر هرگز با شما تماس نگیرند.

در خط‌های اینترنتی دست شما برای اضافه کردن کانال ورودی و خروجی باز است و با این امکان هیچ مشتری را از دست نخواهید داد.

۶-نیازی به تجهیزات سخت‌افزاری ندارید

برای استفاده از خطوط تلفن اینترنتی تنها به روشن بودن اینترنت گوشی موبایل یا لپ‌تاپ خود نیاز دارید. نواتل برای شما این امکان را فراهم کرده، بدون محدودیت نوع اینترنت و با هرنوع اینترنتی که از آن استفاده می‌کنید، از این سرویس برای برقراری تماس‌ها استفاده کنید.

۷-امنیت خط تلفن ثابت اینترنتی

همانند سایر فناوری‌های اینترنتی، امنیت موضوع بسیار مهمی است که باید در انتخاب خط تلفن ثابت اینترنتی موردتوجه قرار گیرد. واقعیت این است که اینترنت یک شبکه عمومی است و امکان ایجاد اختلال در داده‌های موجود آن به هنگام انتقال وجود دارد.

 بنابراین، مانند تمام خدمات اینترنتی شما در معرض تهدیدات احتمالی شامل سرقت اطلاعات، فیشینگ، ویروس‌ها، نرم‌افزارهای مخرب و اسپم‌ها قرار دارند. بسیار مهم است که از شرکتی معتبر و قابل‌اطمینان خط تلفن خود را خریداری کنید.

خوشبختانه در نواتل این مشکل را با آنتی‌ویروس‌ها و Firewallهای قدرتمند تا حد زیادی برطرف شده است. باوجود تیم پشتیبانی فنی ۲۴ ساعته، در صورت بروز هرگونه اختلال و مشکل در سرویس تا زمان برطرف شدن سریع مشکل در کنارتان خواهیم بود.

۸- صدا را واضح بشنوید، کیفیت HD مکالمات در خطوط ثابت تلفن اینترنتی

در خطوط شهری گاهی پیش می‌آید که با طولانی شدن مسیر کابل‌کشی از مخابرات تا مقصد نهایی، کیفیت صدا افت پیدا کند. به دلیل وجود سیم‌های برق و… ممکن است نویزهایی را در هنگام مکالمه احساس کنید.

۹- فعال‌سازی سریع خطوط ثابت تلفن اینترنتی

خطوط ثابت تلفن اینترنتی از تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری بهره می‌برند و ظرف مدت کوتاه‌تری فعال شده و در اختیار شما قرار می‌گیرند.

چرا باید خط تلفن اینترنتی بخریم؟

اگر کسب‌وکار کوچک و نوپایی دارید یا حتی اگر مجموعه شما گسترده است می‌توانید از تلفن اینترنتی استفاده کنید. فرقی نمی‌کند که کسب‌وکار شما چه شرایطی دارد، تنها اگر به دنبال ارتقا و پیشرفت مجموعه خود هستید، خرید خط تلفن اینترنتی بهترین گزینه برای ادامه فعالیت شماست تا با کمترین دغدغه بالاترین کیفیت را تجربه کنید.

تجربه ثابت کرده است هر کسب‌وکاری که بتواند خودش را زودتر با تکنولوژی وفق دهد به دلیل داشتن روحیه خلاق و آینده‌نگری از بقیه جلوتر است. اگر تصمیم به داشتن یک خط تلفن اینترنتی گرفته‌اید، می‌توانید روی مرکز تلفن ابری نواتل حساب کنید. نواتل یک سرویس مرکز تلفن ابری هوشمند با قابلیت‌های انحصاری است که می‌‌تواند خدماتی بیشتر از نیازمندی‌های شما در زمینه ارتباطات تلفنی ارائه کند.

تلفن اینترنتی نواتل

چگونه خط تلفن اینترنتی بخریم؟

برای خرید خط تلفن اینترنتی دیگر نیازی به مراجعه به مرکز مخابراتی و طی کردن فرایند وقت‌گیر و انتظار برای سیم‌کشی و برقراری خط تلفن ثابت ندارید. هر شخص حقیقی یا حقوقی در هر کجای ایران می‌تواند برای خرید و مالکیت این نوع خط تلفن اقدام کند.

نکته جالب این است که دیگر حضور شما در یک شهر یا استان ملاک نیست و مثلاً می‌توانید در بندرعباس باشید و یک خط تلفن ثابت تهران بخرید. با کلیک کردن روی عبارت ” ثبت سفارش” می‌توانید شماره خود را وارد کرده تا همکاران ما با شما تماس گرفته و سرویس تلفن ابری نواتل را به شما معرفی کنند. در صورت رضایت از سرویس می‌توانید با توجه به نوع و گستردگی کسب‌وکارتان آنها را تغییر دهید و شاهد بهترین بهره‌وری باشید.

برای خرید خط تلفن اینترنتی نیاز به مشاوره دارم

و در پایان

امیدواریم در این مطلبت به خوبی با خط تلفن ابری آشنا شده باشید و دیگر بدانید خط تلفن اینترنتی چیست؟

اگر تصمیم به داشتن یک خط تلفن اینترنتی گرفته‌اید، می‌توانید روی خرید سرویس تلفن ابری نواتل حساب کنید. نواتل ارائه دهنده سرویس مرکز تلفن ابری هوشمند با قابلیت‌های انحصاری است که می‌‌تواند خدماتی بیشتر از نیاز‌های شما در زمینه ارتباطات تلفنی ارائه کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

همچنین ببینید

حل مشکلات و نیاز های مشتری با وب چت آنلاین

چت آنلاین چیست؟ پشتیبانی و گفتگوی آنلاین در سایت

ما، صاحبان وب‌سایت، هر روز با هزاران رویکرد مختلف سعی در جذب مشتریان داریم و …

۳۰ نظر برای این مطلب وجود دارد

 1. در مورد این سوال دارم که ایا این خط تلفن اینترنتی رو میتونم برای همیشه داشته باشم ؟؟ چون ممکنه جابجایی شرکت داشته باشیم

  • پشتیبانی نواتل

   بله, شما با خرید مرکز تلفن ابری نواتل مالکیت دائمی خط را از آن خود خواهید کرد با این توضیح که این خطوط بدون نیاز به تعویض شماره امکان جابجایی در سراسر کشور را دارند.
   فقط کافیست به غیر از استان تهران در سایر استانها از کد ۰۲۱ استفاده نمایید.

 2. بابت خرید خط تلفن اینترنتی یکی از همکارانم چند وقت پیش اقدام به خرید کردند.توصیه خرید خط تلفن اینترنتی را به بنده هم کردند که با مطالعه مطالب این پست اطلاعات دقیقتری کسب شد.باسپاس از توضیحات کامل و جامع شما

 3. خسته نباشید
  امکانش هست همزمان از سرویس خط تلفن اینترنتی هم روی گوشی استفاده کنیم هم ویندوز؟

 4. هزینه ی تماس های خروجی خط تلفن اینترنتی نسبت به سرویس های معمولی چقدر تفاوت دارد ؟

 5. سلام وقت بخیر ، من از تلفن فیبرنوری استفاده میکنم ، متاسفانه بیشتر وقتها تلفن خودبخود قطع میشه نمیدونم علتش چیه ! یعنی گوشی رو ‌که برمیدارم صدای بوق نمیاد باید یه بار خود گوشی رو قطع و‌ وصل کنم تا آزاد شه، همین طور برای call waiting هم نمیدونم چیکار کنم از مخابرات یه کد دادن که اونهم زدم فقط به شخصی مه تماس میگیره میگه من در حال مکالمه هستم ولی برای خودم صدای دو تا بوق نمیاد ، میشه راهنمایی بفرمایید

  • پشتیبانی نواتل

   سلام دوست عزیز
   بابت این مشکل باید با مخابرات منطقه خود تماس بگیرید تا کارشناسان مرتبط خط تلفن و دستگاه تلفن شما را بابت مشکلات احتمالی بررسی و اقدامات لازم جهت حل این مشکل را انجام دهند.

 6. الان دیگه مگه کسی هم هست که خط تلفن اینترنتی نداشته باشه با وجود اینهمه مزیت!!!

 7. سرشماره‌ خط تلفن ثابت اینترنتی بر روی بستر اینترنت رو خودم میتونم انتخاب کنم ؟

 8. تعرفه مکالمات خط تلفن اینترنتی به نسبت مخابرات خیلی ارزونتره-من برای شرکتم تهیه کردم

 9. خط تلفن ویپ رو میشه روی تلفن همراه هم داشت؟

 10. من از خط تلفن اینترنتی شما دارم استفاده میکنم.میخواستم از همکاران پرتلاش واحد پشتیبانی شما تشکر کنم که همیشه با صبر و بردباری پیگیر مشکلاتم بودن

 11. تعرفه مکالمات خط تلفن اینترنتی به چه صورت هست؟؟

 12. این خط تلفن اینترنتی رو میشه رو چند تا گوشی استفاده کرد؟

 13. قیمت خط تلفن اینرتنتی چقدره؟؟

  • پشتیبانی نواتل

   باسلام و وقت بخیر
   لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر راهنمایی بیشتر با شماره ۸۲۸۰۱۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 14. سلام
  مرسی از مقاله خوبتون
  بنظر شما تلفن اینترنتی بهتره یا سیپ ترانک؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *