آموزش دایورت خط تلفن (۰تا ۱۰۰) + کد فعال سازی

آموزش دایورت خط تلفن (۰تا ۱۰۰) + کد فعال سازی

 

 دایورت خط تلفن در برخی از زمان های و شرایط خاص، صاحبان مشاغل به دلیل کمبود وقت برای پاسخگویی به تماس مشتریان خود یا سفرهای طولانی مانند نوروز، تعطیلات تابستانی و غیره تصمیم به تغییر تلفن ثابت خود می گیرند که راهی جز دایورت خط تلفن خود ندارند تا زمانی که تماس های تلفن ثابت یا تلفن همراه خود را از دست ندهند . در گذشته متأسفانه تماس با تلفن ثابت از طریق مخابرات دایورت می شد، بنابراین باید زمان زیادی را صرف مراجعه به مخابرات و ثبت سفارش می کردیم، اما خوشبخاته  در حال حاضر خدمات دایورت تماس در خط همراه و خط تلفن ثابت  توسط کاربران انجام می شود و البته نسل نوین ارتباطات: تلفن اینتنرتی دیگر نیاز به دایورت خطوط را برطرف کرده و شما در هر کجای کشور باشید میتواند بدون هیچ دغدغه  تماس های مشتریان خود را دریافت کنید بدون نیاز به دایورت کنید

اموزش دایورت خط تلفن

شاید این سوال پیش بیاید که

هزینه دایورت تلفن ثابت به موبایل چگونه محاسبه می شود؟
چگونه می توان فوروارد تلفن ثابت را لغو کرد؟

در این مقاله قصد داریم روش موبایل و تلفن ثابت را برای شما دوستان عزیز توضیح دهیم.

نحوه تغییر مسیر تلفن ثابت به تلفن ثابت انتقال تماس از یک خط به خط دیگر را فورواردینگ تماس یا همان دایورت تماس می گویند.
این روش برای مواقع اضطراری در کسب و کار ها یا افراد عادی استفاده می شود. به عنوان مثال، شما در منزل هستید و باید در دفتر خود به تماس های مشتاریان کسب و  کار خود پاسخ دهید. بنابراین، می توانید نیازهای کسب و کار خود را با تغییر از تلفن ثابت به تلفن ثابت برآورده کنید.
روش انتقال تلفن ثابت به تلفن منزل راه حل خوبی است و کاربران زیادی از این روش استفاده می کنند. برای انجام این کار، به سادگی یک تلفن رومیزی در هر دو مکان داشته باشید و تماس را انتقال دهید.

چگونه خط تلفن را به خط دیگری دایورت کنیم؟

برای فعال کردن فعال کردنم انتقال تماس  یا همان (Call Forwarding)، باید با استفاده از  خط تلفن ثابت  خود کد خاصی را وارد کنید. ابتدا باید مطمئن شوید که هر دو گوشی از سیستم Tone پشتیبانی می کنند. دفترچه تلفن خود را برای تأیید این موضوع بررسی کنید.

سپس خط تلفن باید به حالت Call Forwarding مجهز شود. برای اطلاع از اینکه آیا خط تلفن شما به حالت دایورت تغبر کرده اس  یا خیر می توانید با مخبرات محلی خود تماس بگبربد و از پشتیبانی مخابرات بخواهید که خط تلفن  ثابت شما را بررسی نماید و همچنین میتواند خودتان به عنوان تست با شماره ثابت خود تماس بگیرید البته این مورد  در صورتی امکان پذیر است که شما دو عدد تلفن همراه داشته باشید تا بتوانید امحتان کنیدو همچنین شما به عنوان صاحب و مالک خط با مدارک هویتی و سند خط تلفن توانید با آخرین قبض تلفن و کارت ملی خود به نزدیکترین مرکز مخابراتی مراجعه کنید.

دایورت تلفن ثابت

یکی از رو‌ش‎ های دایورت تلفن  یا همان انتقال تماس ثابت به یک خط ثابت، دنبال کردن کد دستوری زیر است:
*۲۱*شماره مورد نظر#
در این کد، ابتدا باید علامت * سپس ۲۱ و بعد شماره مورد نظر و در نهایت علامت # را شماره‌گیری کنید.
برای غیرفعال کردن این کد باید دستور زیر را دنبال کنید:

#۲۱#

یکی دیگر از روش‌های انتقال  خط تلفن تلفن ثابت، در صورت اشغال بودن شماره‌گیری کد زیر است:
*۴۳* شماره مورد نظر#
برای غیر فعال کردن این کد، دستور زیر را دنبال کنید:
#۴۳#
اگر با اجرا کردن کرد دستور بالا خط تلفن شما دایورت نشد، به این معنا و مفهوم است  که قابلیت انتقال تماس برای خط  تلفن شما در حال حاضر فعال نمی باشد. برای فعال کردن این قابلیت باید به  نزدیک مخابرات منطقه مراجعه کنید. معمولا فعال کردن قابلیت دایورت کردن خط ثابت، یک یا دو روز کاری زمان می‌برد.
گاهی علت عدم فعال نشدن این قابلیت، مربوط به مخابرات منطقه است و تا زمانی که مخابرات منطقه مربوطه مشکل را حل نکند، قادر به استفاده از این سرویس نخواهید بود.

 

مرکز تماس پس از اعلام درخواست، فرآیند ارسال خط تلفن را فعال می کند. کد زیر را با تلفن ثابت خود با رعایت پیش نیازهای حمل و نقل ثابت وارد کنید:

• # شماره مقصد * ۲۱ * نحوه انتقال خط تلفن توجه داشته باشید که شماره مقصد، شماره ای است که می خواهید به آن تغییر مسیر دهید. همچنین راهی برای انتقال تلفن ثابت به تلفن ثابت شهری است. با وارد کردن این کد گوشی شما به خط دیگری منتقل می شود و دیگر خط شما زنگ نمی زند.

توجه داشته باشید که در گوشی هایی مانند پاناسونیک، بوق پس از فوروارد تغییر می کند. این تغییر در صدا نشان دهنده تغییر مسیر خط تلفن است. همچنین زمانی که خط تلفن خود را فوروارد می کنید، تمامی نرخ های تماس برای خط تلفن مقصد محاسبه می شود. چگونه ارسال را لغو کنیم؟
چگونه به تلفن ثابت تغییر مسیر دهیم؟

روش غیرفعال کردن برای غیرفعال کردن ارسال خط تلفن، کد #۲۱* را با تلفن مقصد وارد کنید. پس از وارد کردن این کد، خط تلفن شما به حالت قبل باز می گردد. این کد برای حذف دایورت از گوشی تعبیه شده است

دایورت تلفن بر روی تلفن ابری یااینترنتی

برای اطلاعات بیشتر درمورد خطوط ابری و دایورت با نواتل ۰۲۱۹۱۶۹۱۰۰۰ در تماس باشید .

دایورت تلفن ابری یا اینترنتی بر روی سایر خطوط

برای اطلاعات بیشتر درمورد خطوط ابری و دایورت با نواتل ۰۲۱۹۱۶۹۱۰۰۰ در تماس باشید .

همچنین ببینید

حل مشکلات و نیاز های مشتری با وب چت آنلاین

چت آنلاین چیست؟ پشتیبانی و گفتگوی آنلاین در سایت

ما، صاحبان وب‌سایت، هر روز با هزاران رویکرد مختلف سعی در جذب مشتریان داریم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *