سرویس ارتباطات یکپارچه (UCaaS) نواتل

UCaaS سرویسی است که، با سرعت برق در دنیای تجارت در حال رشد است. چیزی که زمانی ابزار مورد علاقه کسب‌ و کارهای کوچک بود، به سرعت به راه‌حل ارتباطی برای مشاغل در هر اندازه تبدیل شده است. تعداد شرکت های بزرگی که راه حل‌های UCaaS را برای ارتباطات سازمانی خود اتخاذ می‌کنند در حال افزایش است. از آنجایی که بیشتر ما فعالیت‌های تجاری خود را به صورت آنلاین از طریق زیر ساخت‌های مجازی انجام می‌دهیم، راه حل‌های UCaaS قرار است به ابزار ارتباطات تجاری تبدیل شوند.
سرویس  UCaaS دقیقا چیست؟ چگونه کار می کند و ما باید در راه حل‌های UCaaS خود به دنبال چه چیزی باشیم؟
برای آگاهی شما و آشنایی با مزیت های  UCaaS  در ادامه درباره همه این موضوعات ضروری با جزئیات بحث خواهیم کرد.

UCaaS-navatel.ir

UCaaS چیست؟

UCaaS مخفف کلمه Unified Communications as a Service است. این از دو جزء کلیدی تشکیل شده است: ارتباطات یکپارچه ( UC) و ارائه خدمات (as a Service). بنابراین برای شروع، اجازه دهید به اولین مؤلفه، UC بپردازیم.
ارتباطات یکپارچه به ادغام طیف وسیعی از فناوری های ارتباطی در یک پلتفرم واحد اشاره دارد. بنابراین، سیستم‌های UC معمولاً شامل تلفن تجاری، پیام‌های متنی، ویژگی‌های همکاری تیمی، کنفرانس ویدئویی، ایمیل و موارد دیگر می‌شوند.

UCaaS به ارائه این سیستم های UC به عنوان یک سرویس مبتنی بر اشتراک از طریق یک ارائه دهنده خدمات اشاره دارد. UCaaS به کسب‌ و کارها، سیستم‌های ارتباطات یکپارچه خدمات ابری را ارائه می‌دهد که همه عملکردهای کلیدی ارتباطات تجاری را پوشش می‌دهد (در این مورد فقط در اندکی بیشتر توضیح می‌دهیم).

ارائه‌ دهندگان UCaaS همه زیرساخت‌های احتمالی، از جمله مراکز داده، شبکه‌ها و رک‌ها را در اختیار داشته و آن‌ها را اداره نگهداری می‌کنند. ارائه‌دهنده خدمات، UC را با هزینه اشتراک مکرر (معمولاً ماهانه) ارائه و مجوز می‌دهند و این ارائه‌دهنده است که در نهایت مسئول کیفیت عملکرد و حصول اطمینان است.

به همین دلیل بسیار مهم است که یک ارائه دهنده خدمات معتبر UCaaS مانند نواتل پیدا کنید که بتواند کیفیت تماس را تضمین کند و راه حل‌های ارتباطی را ارائه دهد که بتوانید به آن اعتماد کنید. نواتل برای اطمینان از دسترسی شما به تمامی راه‌های ارتباطی با کیفیت بالا در هر زمان طراحی شده است.

UCaaS چگونه کار می کند؟

سیستم های نرم افزاری UCaaS راه حل‌های مبتنی بر ابر هستند که توسط ارائه دهندگان خدمات مانند نواتل میزبانی و مدیریت می شوند. این بدان معناست که شما نیازی به نصب، پیکربندی یا نگهداری سخت افزار داخلی پیچیده مانند سرورهای VoIP یا خطوط تلفن ندارید.

ارائه دهندگان UCaaS از فناوری تلفن IP برای پشتیبانی از ویژگی‌های سیستم مانند تماس صوتی و تصویری استفاده می‌کنند. VoIP (Voice over Internet Protocol) با متراکم کردن ورودی‌های صوتی در بسته‌های داده کار می‌کند که سپس از طریق یک اتصال پهنای باند به گیرنده منتقل می‌شود.

شماره تلفن های VoIP توسط فناوری SIP trunking یا پروتکل Universal Session Initiation هدایت می‌شوند. SIP یک پروتکل سیگنالینگ است که ارائه دهندگان UCaaS برای شروع، اجرا و پایان جلسات صوتی، تصویری و پیام رسانی آن را آماده سازی می‌کنند. همه این ها ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید که هدف اصلی UCaaS حذف تمام پیچیدگی‌های فنی است. تمام این قابلیت های زیرساخت توسط ارائه دهنده خدمات شما انجام می‌شود. تنها چیزی که نیاز دارید یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد و  نصب اپلیکیشن نواتل است !

سرویس UCaaS نواتل

چه چیزی در راه حل UCaaS گنجانده شده است؟

قبلاً اشاره کردیم که سیستم‌های UCaaS مجموعه‌ای از ابزارهای ارتباطی را در زیر سقف خود قرار می‌دهند. همه چیز از تلفن و کنفرانس صوتی گرفته تا ویدئو کنفرانس، ایمیل و اشتراک فایل. راه حل UCaaS شما باید ترکیبی جامع از ابزارهای کسب و کار در یک رابط کاربری آسان برای هدایت و بهره وری سازماندهی بهینه ارائه گردد. با سرویس UCaaS نواتل از مرکز تماس یکپارچه، صدا، ویدیو، چت و ارتباطات با کیفیت لذت خواهید برد. بنابراین، می‌توانید با سیستم های متفاوت خود خداحافظی کنید و به یک پلتفرم کاملاً یکپارچه و بصری سلام کنید.

حال اجزای کلیدی یک سیستم ارتباطات یکپارچه را مرور کنیم.

مرکز تلفن (تلفن ابری)
هر راه‌حل مدرن ارتباطی نیاز به ارائه یک سیستم تلفن با کیفیت بالا دارد. ویژگی اصلی هر راه‌حل UCaaS سرویس تلفن ویژگی های مرتبط با آن است. به طور معمول، راه حل‌های UCaaS طیف وسیعی از ویژگی‌ها را پشتیبانی می‌کنند.
که این موارد شامل:

انتقال تماس
ضبط تماس
مدیریت تماس پیشرفته
پیام‌گیر صوتی
مسیریابی تماس پیشرفته
گزارشات مرکز تماس

ارائه‌دهندگان UCaaS از VoIP و Cloud PBX استفاده می‌کنند تا کسب‌وکارها قادر به دریافت تماس و برقراری تماس خروجی از طریق اینترنت باشند. راه‌حل‌های پیشرفته‌تر هوش مصنوعی هوشمند را متعهد می‌کند که امکان بینش و کارایی داده‌های غنی‌تر را فراهم ‌کند.

ویدئو کنفرانس / وب کنفرانس

کنفرانس ویدئویی در سال های اخیر به یکی از اصلی ترین ارتباطات تجاری مبدل شده است. خوشبختانه، کنفرانس وب یکی از اجزای اصلی راه حل های UCaaS مانند نواتل است.  راه‌حل‌های خوب UCaaS امکان تماس تلفنی یک به یک یا تماس صوتی با چند شرکت‌کننده و تماس ویدیویی را فراهم می‌کند که می‌تواند از جلسات اداری، چت‌های مشترکین، ارائه‌ها، وبینارها، سمینارها و موارد دیگر پشتیبانی کند. این کار همکاری ارگان‌ها را آسان‌تر می‌کند حال چه تیم‌ همکار شما در یک اتاق باشند یا در اقصی نقاط جهان.

پیام رسان سازمانی

راه‌حل‌های UCaaS علاوه بر قابلیت‌های اصلی، شامل طیف وسیعی از ابزارهای همکاری است که برای تقویت بیشتر ارتباطات و کار تیمی طراحی شده‌اند.

ابزارهای همکاری شامل ویژگی هایی مانند:

برنامه ریزی سریع
مدیریت پروژه
اشتراک گذاری صفحه نمایش و اشتراک گذاری فایل
حضور آنلاین/ آفلاین
ضبط و مربیگری تماس‌ها

پلتفرم های UCaaS مبتنی بر ابر هستند. این بدان معناست که هر چیزی که نیاز دارید از طریق اینترنت و از طریق مرکز داده ایمن ارائه دهنده خدمات شما میزبانی می‌شود، از جمله تلفن ابری، ویدیو و موارد دیگر. بهترین کزیت سرویس های UCaaS  اسن هست  که شما می‌توانید از هر دستگاهی که در آن لحظه با آن کار می‌کنید، به نرم‌افزار انتخابی خود دسترسی داشته باشید – خواه یک تلفن تجاری (یا تلفن نرم‌افزار)، مرورگر، دسکتاپ یا برنامه تلفن همراه. با همه نرم افزارهای در دسترس امکان برقراری تماس وجود دارد.

بیایید نگاهی به تفاوت های کلیدی بین UCaaS، CCaaS و بیندازیم.

( UcaaSو CCaaS سرویس مخابراتی مبتنی بر ابر هستند. اما، همانطور که از نام آن پیداست، راه‌حل‌های CCaaS تنها ابزارها و عملکردهای ضروری مورد نیاز برای کمک به یک نماینده مرکز تماس در وظایف روزانه‌شان را پوشش می‌دهند. به طور معمول، یک راه حل CCaaS شامل ابزارها و قابلیت های زیر است:

توزیع کننده تماس خودکار (ACD)
پاسخ صوتی تعاملی (IVR)
نشانگرهای پیش بینی کننده

همچنین ببینید

تلفن ابری نواتل

راه‌ اندازی تلفن ابری نواتل +نصب رایگان + کمتر از ۲۴ ساعت

راه‌ اندازی تلفن ابری نواتل  را می توان یک روش ایده‌آل برای کسب و کارهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *